Hemen Randevu Al

Lütfen bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. Mesai saatleri içinde size en kısa zamanda dönüş yapacağız.

Güzel Sanatlar Hazırlık Özel Yetenek Sınavları
+

Yoğunlaştırılmış Güzel Sanatlara Hazırlık Kurs programlarımız vardır. Ankara ve Türkiye’deki Güzel Sanatlar Liselerine öğrenci hazırlamaktayız. %90 başarı oranına sahibiz.

+

Kursumuzda canlı modelden çizim gruplarımız vardır. Haftanın belirli günleri olan canlı model çalışma seanslarımıza herhangi bir malzeme getirmeden katılabilirsiniz. Çizim ekipmanları kurumumuz tarafından sağlanır.

+

Güzel Sanatlar Fakültelerine kurs hazırlık programlarına katılmadam hazırlanabilir ve başarı sağlayabilirsiniz. Fakat belli bir çizim geçmişiniz yoksa, fakültelerin sınav şekilleri aşamaları hakkında detaylı bilgi sahibi değilseniz, ya da yoğun bir çalışma programını kendi başınıza yürütemeyeceğinizi düşünüyorsanız, güzel sanatlar hazırlık dersleri almanız faydalı olacaktır. Kurslar size içerik ve her an ulaşamayacağınız eğitim araçlarını sağlar.

+

• Resim
• Seramik
• Heykel
• Grafik
• Sahne Tasarım
• Moda Tasarım
• İletişim Tasarım
• Görsel İletişim
• Resim İş Öğretmenliği
• Grafik Öğretmenliği
• Türk El Sanatları

Özel yetenek sınav kurs programları hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

+

Güzel Sanatlar Liselerinde normal bir lise eğitiminin yanında, yoğun bir sanat eğitimi programı uygulanır. Resim bölümü için desen, boya, heykel, seramik ve grafik alanlarında eğitim verilir.

+

Sanat okumak için üniversitelerin sanat ve tasarım fakülteleri bölümleri sınavlarına katılıp, başarı göstermeniz gerekmektedir. İyi hazırlanmış bir program ve belirlenmiş bir hedefle, istediğiniz sonucu rahatlıkla elde edebilirsiniz.

Güzel Sanatlar Fakültesi ve Özel Yetenek Sınavları ile ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

+

Özel yetenek sınavlarına girebilmeniz için yüksek öğretim sınavi 1. Oturum olan temel yeterlilik sınavına (TYT) girmeniz yeterli olmaktadır. TYT sınavınız sonrası üniversitelerin kendi bünyelerinde açtığı özel yetenek sınavlarına girebilirsiniz. Özel yetenek sınavlarında görme algılamanızı ölçen canlı çizim ve hayali betimlemerinizi ölçen imgesel çalışmalar yaptırılır. Bazı fakülteler geçmiş çalısmalarınızı görmek için sanat portfolyosu isteyebilir. Ya da niyet mektubu talep edilebilirler.

Özel yetenek sınavları hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

+

Kursa gitmeden resim yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Resim yapmak için kalem kâğıt, boya, fırçanızın olması yeterlidir. Resim eğitiminin avantajı: belli bir disiplinde çalışmalarınızı gerçekleştirmeniz, fikir alışverişinde bulunma fırsatınızın olması, farklı resim yapan insanların çalışmalarını görme fırsatı edinmeniz ve kendi çalışmalarınızı gösterme fırsatı bulmanızdır.

+

Güzel Sanatlar Fakültesi Özel Yetenek Sınavları için teknik çizim bilmemiz gerekmemektedir. Yetenekli ve istekli olmanız büyük avantaj sağlamaktadır. Fakat asıl ihtiyacınız olan sistemli bir şekilde sınava hazırlamanızdır.

+

Düzenli şekilde zaman ayırmanız ve farklı konular, içerikler seçmeniz resim çalısmalarınızı geliştirecektir. Özel yetenek sınavlarına girmek istiyorsanız profesyonel destek almanızı öneriyoruz.

+

Güzel Sanatlar Fakültesi okumanız için Güzel Sanatlar Lisesi okumanız gerekmemektedir. Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir liseden mezun olarak Güzel Sanatlar Fakültelerinde öğrenim görebilirsiniz.

Çocuk Resim
+

Çocuklara yönelik resim derslerimiz vardır. Plastik sanatların farklı dallarında Çocuk Sanat Atölye çalışmalarımızda mevcuttur.

+

Çocuklar beş yaş itibari ile sanat atölyesi çalışmalarına katılabilirler. 5 yaş için öğretmenin öğrenci değerlendirmesi yapması gerekmektedir.

+

Çocuklar 5 yaş itibari ile serbest sanat atölyesi çalışmalarına katılabilirler. 5 yaş için öğretmenin öğrenci değerlendirmesi yapması gerekebilir. Ücretsiz tanışma dersi randevusu alarak, çocuğunuz için genel bir değerlendirme bilgisi edinebilirsiniz.

+

vHer çocuk yeteneklidir. Yaratıcılık için gerekli şartları sağlamanız durumunda ( güvenlik, gıda, sevgi, sanatsal malzemeler ve üretim alanı) çocuğunuz yaratıcılığını ilgilendiği alanlarda gösterecektir.

• Sanatsal bir aktiviteyi sürekli yapmak istemesi ve yapması.
• Ailesi ve arkadaşları ile paylaşması
• Üretim araçlarını sevmesi onlarla bağ kurması.
• Yolculuğunda ya da tatilde ekipmanlarını yanında götürmek istemesi.
• Kavramlar üzerine konuşması ya da soru sorması.
• Alakasız nesneleri ya da fikirleri birbiri ile ilişkilendirmesi.

Çocuğunuzun yaratıcı olduğunu gösteren göstergelerdir.

Yukarıda belirtilenlerin olmaması ya da bir kaçının olması çocuğunuzun yaratıcı olmadığı anlamına gelmemektedir. Tam tersi çok yaratıcıda olabilir. Çocukla konuşmak, takip etmek, çocuğun üretim süreçlerini izlemek çocuğunuzun ne kadar yaratıcı olduğunuzu anlamanızı kolaylaştırıcaktır.

+

Çocuk sanat atölyesi çalışmaları,
• El becerisinin gelişmesi,
• Çocukta; Ben yapabiliyorum fikrinin oluşması,
• 3 boyutlu düşünebilme,
• Nesneleri ve biçimleri ilişkilendirebilme,
• Özgüvenin arttırılması,
• Çoçuk tarafından yapılan sanatsal üretiminin başkalarına gösterilmesi ve paylaşılması,
• Atölye arkadaşları tarafından yapılan çalışmaları görme ve değerlendirilmesinin çocuğunuz tarafından yapılması,
• Matematik ve Türkçe derslerinde katkı sağlamaktadır.

Hobi Resim
+

İnsanlar birbirinden farklı sanat yetenekleri ile doğarlar. Önemli olan bu yeteneğinizi keşfedebilmenizdir. Belli çalışma programı ile mevcut olan yeteneğinizi ortaya çıkarabilir ve resim yapabilirsiniz.

+

Evet, yapabilirsiniz. Henüz resim yapmamış olmanız resim yapamayacağınız anlamına gelmez. Doğru bir program ve resim yapma isteği, ile şu an tahmin edemeyeceğiniz bir seviyeye gelebilirsiniz.

+

Kursa gitmeden ya da ders almadan resim yapabilirsiniz. Resim yapmak için kalem, kâğıt, boya ve fırçadan başka bir araca ihtiyacınız yoktur. Resim eğitiminin avantajı: belli bir disiplinde çalışmalarınızı gerçekleştirmeniz, grup çalışmalarında fikir alışverişinde bulunma fırsatınızın olması, farklı resim yapan insanların çalışmalarını görme fırsatı edinmeniz ve kendi çalışmalarınızı gösterme fırsatı bulmanızdır.

+

Resme başlamak için üst yaş sınırı yoktur. Her insan yaratıcı doğar. Yaratıcığınızın ortaya çıkmasını sınırlayan bir üst yas sınırı bulunmamaktadır.

+

Kendi yaş grubunuz ile kendi seviyenizde öğrencilerle birlikte sanat çalışmalarımızı yapacaksınız. Sıcak, samimi bir atölye ortamımız vardır.

+

Öğretmenlerimiz akademi mezunu konusunda uzman eğitmenlerden oluşur. Gümüş Nota Web Sitesi Öğretmen Profilleri kısmından öğretmenlerimizin uzmanlık alanları ve öz geçmişlerine ulaşabilirsiniz.

+

Kurs ücretleri istenilen program ve kurs ders saati süresine göre değişiklik göstermektedir. Kurs ücretlerimiz genel olarak uygun ve karşılanabilirdir.

Detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz

+

Birçok sanat ekipmanı kursumuz tarafından sağlanmaktadır. Öğrencinin evinde bulundurması gereken ekipmanlar harici diğer bütün ekipmanlar resim kursumuz tarafından sağlanır.

+

Her yaş ve seviyeye özel resim atolyesi programlarımız vardır. Resim programlarımız öğrencinin amacına göre farklılık gösterir.

+

Özel derslerimiz vardır. Birebir ya da online olarak verilmektedir.

+

Canlı modelden çizim seanslarımız ve gruplarımız vardır. Haftanın belirli günleri yapılmaktadır. Özel yetenek hazırlık programlarında canlı model çizim çalışmalarıda yapılmaktadır.

+

Grup derslerinde katılım gerçekleştirmediğiniz dersin telafisi yoktur. Fakat ek dersler ve farklı etkinlikler ile ders telafilerinizi sağlayabilirsiniz. Bireysel derslerde belli bir sayıya kadar telafi dersleri olabilir.

+

Ders saatlerinizi arttırabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz. Yeterli doyuma ulaştığınız ders saati kadar resim atölye çalışmalarına katılmanızdır. Bu şekilde sanatsal eğitiminizi daha verimli ve uzun süreli sürdürebilirsiniz.

+

• Yetişkin resim dersleri.
• Çocuk sanat atölye kursları.
• Güzel Sanatlar Lisesi Hazırlık Kursları.
• Güzel Sanatlar Fakültesi Hazırlık Kursları.
• Bilsem Resim Hazırlık Kursları.
• Yurt Dışı Sanat Okulları Portfolyo Hazırlama.
• Mozaik yapımı dersleri.
• Canlı model çizim günleri.
• Heykel dersleri.
• Temel Sanat Eğitimi.
•Workshoplar ve sanatçı tanışma etkinlikleri yapılmaktadır.

Detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz

+

Sanatsal ifade yöntemlerini belli bir sistemde araştıran ve kişinin fikirlerini duygularını hislerini ya da izlenimlerini sanat üretim dillerinde anlatmasına yardımcı olan, yaratıcı çalışmalarını belli bir estetik anlayışına çıkarmasında destek sağlayan eğitim faliyetlerinin tümüne sanat eğitimi denir.

+

Resme başlamak için üst yaş sınırı yoktur. Her insan yaratıcı doğar. Yaratıcığınızın ortaya çıkmasını sınırlayan bir üst yas sınırı bulunmamaktadır.

Gümüş Nota İletişim
+

Kurumumuz Ankara Yenimahalle metrosuna 300 metre uzaklıkta İvedik Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Yenimahalle Belediye Binasına 300 metre mesafededir.

ADRES
İvedik Caddesi No:232Yenimahalle/Ankara

TELEFON/WHATSAPP
0312 344 86 56
0507 114 60 12

EPOSTA
bilgi@gumusnota.com

BİLSEM Resim Sınavı
+

BİLSEM Resim ve Müzik Bölümleri hazırlık kurslarımız vardır.

Detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz

TELEFON/WHATSAPP
0312 344 86 56
0507 114 60 12

ADRES

İvedik Caddesi No:232
Yenimahalle/Ankara

TELEFON/WHATSAPP

0312 344 86 56

0507 114 60 12

EPOSTA

bilgi@gumusnota.com

AÇILIŞ SAATLERİ

SALI-PAZAR: 09:30 - 20:00

Copyright © Gümüş Nota | Created by Sait Ucar